fbpx
  • Pn - Pt 8.30 - 17.00
  • Nowoberestecka 14/A, 02-204 Warszawa
  • +48 886 457 757 Dział sprzedaży

7 korzyści płynących z korzystania z usług agencji
zatrudnienia

„Znalezienie i zatrzymanie najlepszych pracowników jest najbardziej wartościową zdolnością” mawiał John D. Rockefeller. Pracownicy stanowią podstawę funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Dobrze dobrana kadra to jeden z kluczowych elementów sukcesu. Dlatego przed każdym właścicielem firmy stoi ważny dylemat związany z rekrutacją – czy przeprowadzić ją na własną rękę, czy zdać się na agencję zatrudnienia? Okazuje się, że korzystanie z usług agencji pracy jest coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jest wygodne, komfortowe i bezpieczne. Jakie dokładnie są korzyści takiej współpracy?

1. Oszczędność czasu

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z agencją pracy, rekrutacja oraz wszystkie związane z nią formalności nie będą już dłużej twoją odpowiedzialnością. W rezultacie zyskujesz masę cennego czasu, który możesz poświęcić innym działom firmy. Agencja zatrudnienia umożliwia wyłączne skupienie się na misji przedsiębiorstwa oraz wszystkich jej najważniejszych celach. Sprawy związane z HR przestają być twoim zmartwieniem.

2. Sprawny proces rekrutacji

Agencje zatrudnienia to specjaliści w dziedzinie rekrutacji. Przyjmowanie do pracy nowych osób przebiega w sposób szybki i efektywny. Agencje często posiadają swoje bazy zatrudnionych osób oraz oddziały w kilku miejscach. Ponadto, potencjalni pracownicy zostają poddani wieloetapowej rekrutacji – agencje przeprowadzają wywiady, rozmowy, organizują próby pracy czy weryfikują kwalifikacje. Dzięki temu masz gwarancje zatrudnienia kadry najpełniej odpowiadającej twoim potrzebom. Nie musisz się dłużej martwić o samodzielne przeprowadzanie całego procesu czy wybór najlepszych. Co więcej, Profit Group samodzielnie nadzoruje i administruje działalność zatrudnionych osób. Przy większych grupach pracowniczych przydziela także koordynatora, co jest dodatkowym ułatwieniem organizacji pracy.

3. Oszczędność pieniędzy

Chociaż może się wydawać, że korzystanie z usług agencji zatrudnienia to dodatkowy, niepotrzebny koszt dla firmy, to wbrew pozorom jest to duża oszczędność pieniędzy. Wszelkie wydatki związane z procesem rekrutacji, jak i z zatrudnieniem pracownika zostają zniwelowane. Jedyny koszt, który pozostaje, to płatność dla agencji.

4. Minimum formalności

Mało kto lubi tzw. „papierkową robotę”. Podpisywanie faktur i dbanie o formalności potrafi być prawdziwą zmorą i złodziejem czasu. Tutaj również z pomocą nadchodzą agencje pracy. W przypadku skorzystania z serwisu Profit Group do podpisania zostaje wyłącznie jedna faktura VAT. Wszelkie rozliczenia z ZUSem i USem stają się przeszłością.

5. Brak problemów z rotacją pracowniczą

Duża rotacja pracowników wiąże się zazwyczaj z dużymi wydatkami dla firmy. Konieczność przeprowadzenia ponownej rekrutacji, stworzenia umowy czy wysłanie pracownika do lekarza pracy – to wszystko czasochłonny i kosztowny proces. Agencja zatrudnienia Profit Group błyskawicznie radzi sobie z takimi problemami. Dzięki współpracy z oddziałami na Białorusi, Ukrainie czy Mołdawii, które na bieżąco rekrutują nowych pracowników, Profit Group bardzo szybko organizuje zastępstwo. Bierze na siebie także wszystkie kwestie związane z organizacją i dokumentacją przyjęcia nowozatrudnionej osoby.

6. Odpowiedzialność po stronie agencji

To agencja zatrudnienia jest odpowiedzialna za pracownika – zarówno za jego rekrutację, wszelkie dokumentacje, jak i kompetencje, które pokazuje w pracy. Agencje dbają o to, aby zatrudnić jak najodpowiedniejszą i najlepiej wykwalifikowaną do potrzeb danej funkcji kadrę. Profit Group organizuje nawet szkolenia językowe dla pracowników, jeżeli takowe są potrzebne i zapewnia lekarza, który bada nowozatrudnionych.

7. Brak problemów wizowych

W przypadku pracowników pochodzących spoza granic Unii Europejskiej, agencje zatrudnienia często zajmują się kompleksową obsługą wizową. Profit Group gwarantuje legalne i w pełni udokumentowane zatrudnienie cudzoziemców. Ponadto – pomaga w przedłużeniu pobytu obcokrajowców, którzy już wcześniej rozpoczęli prace na terenie Polski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*